Cinsel ilişki teklifini reddettiği eşi tarafından darp edilen kadın: “Yolda yürürken her an ölebilir” diye tehditler gönderiyor

Hatay’ın Belen ilçesinde M.K. cinsel ilgi teklifini reddeden eşi H.K.’yı darp etti. H.K. isimli bayan isimli konrolle özgür bırakılan eşinin “Yolda yürürken her an ölebilir” diye kendisine tehditler gönderdiğini duyurdu. H. K., M.K.’dan daha evvel de şiddet gördüğünü söyledi.

10 Aralık’ta M.K. eşi H. K.’ya cinsel alaka teklifinde bulundu. H. K., teklifi geri çevirince M.K., eşini darp etti. Banyoya girip, kapıyı kilitleyen H.K., KADES üzerinden yardım istedi. Kısa müddette adrese gelen jandarma grupları, M.K.’yi gözaltına aldı. Tabirinde suçlamaları reddeden M.K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kaidesiyle özgür kaldı.

“Senin öbür vazifenin mi var’ dedi”

Eşinden daima şiddet gördüğünü belirten H. K., “Küstük. Bir tek cinsel isteği olduğunda düzgün davranıyordu. Ben de bu durumdan rahatsız oluyordum. Tekrar bana yanaştı. Ona ‘Evlilik bunun için mi var?’ dedim. O da bana ‘Senin öteki misyonun mi var? Çocuğuna bakacaksın, konutunu temizleyeceksin, benim gönlümü beğenilen tutacaksın’ dedi. Bunu kabul etmedim. O da buna karşılık bana ‘Gidecek yerin mi var’ dedi” sözünü kullandı.

“Kendimi banyoya kilitledim, KADES uygulamasına bastım”

Kavga sırasında boşanmak istediğini söyleyince, eşinin boğazını sıktığını anlatan H.K., şunları kaydetti:

“2 dakika boyunca sıktı. Nefes alamadım. Bu anlara çocuğum şahit oldu. Zati o ağlayınca bıraktı. Yoksa tahminen bırakmazdı. Ben de tekrar boşanmak istediğimi ve dava açacağımı söyleyince daha çok sonlanıp, tokat attı. Elinden kaçarak telefonumu alıp, kendimi banyoya kilitledim. KADES uygulamasına bastım.”

“Çocuğum yüzümden kanları silmeye çalışıyordu”

“Yüzüm, gözüm kanlar içinde kaldı. Kanlarım çocuğuma sıçradı. Yere çöküp ağlayınca, çocuğum yüzümden kanları silmeye çalışıyordu. Kayınvalidem o sırada yüzümdeki kanları havluyla silmeye çalıştı. Şikayetçi olduğum için bana kızdı ve kan olan halı ve havluyu toplayıp dışarı çıkardı.”

Kaşına 8 dikiş atıldı 

Olay sonrası hastaneye götürüldüğünü ve kaşına 8 dikiş atıldığını söyleyen H.K. gözaltına alınan eşinin 24 saat sonra hür bırakıldığını söyledi. Eşinin kendisini öldüreceğinden korktuğunu anlatan Hatice K., “Sadece kendim için değil; çocuğum için de korkuyorum. Öfke sorunu var. Çocuğuma daima ‘Sen küçüksün, az daha büyü. Seni de döveceğim’ diyordu Çocuğumun asla ona verilmesini istemiyorum” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir