Gaziantep ve Hatay’da üretici ile satın almacılar buluştu

GAZİANTEP (İGFA) – ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Ofisi (PRM) tarafından finanse edilen Milletlerarası Göç Örgütü’nün (IOM) dayanağı ile Kalkınma için İnovasyon Derneği (Innovation for Development) tarafından hayata geçirilen Toplumsal Zincir Platformu ile ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu Hibe Programı’nın dayanağıyla “Gaziantep ve Hatay Üretici-Satın Almacı Eşleştirme Buluşmaları”nı gerçekleştirdi.

Sosyal Zincir’in Pazara Erişim ve Üretimin Yine Yapılandırılması Yoluyla Kırsal Üreticiler için Erken Düzgünleşme Projesi kapsamında Sağlam Eser Platformu işbirliğiyle gerçekleştirdiği aktifliğe Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası mesken sahipliği yaptı.

Gaziantep Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşma, Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin Dilber, TİM Lider Vekili Fikret Kileci, ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marerro, Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve Kalkınma için İnovasyon Derneği (I4D) Yöneticisi Doğan Çelik’in konuşmaları ile başladı. Konuşmaların akabinde satın almacı heyeti üretici stantlarını gezerek ikili görüşmelerde bulundu.

Etkinliğin sonraki günü ise Hatay’a hareket eden satın almacı heyet İstanbul Hatay Kardeşlik Çarşısı ve Hayat Hatay Lojistik Merkezi’ni ziyaret etti.

Hatay’daki aktifliğe Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak ve Kalkınma için İnovasyon Derneği Yöneticisi Doğan Çelik’in yanı sıra Antakya Ticaret ve Sanayi Odası 1.Meslek Komite Başkanı ve Tarım Meclis Üyesi Ertuğrul Şahbaz ile ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marerro da katıldı. Aktiflik, tekrar satın almacı heyetinin üretici stantlarını gezip ikili görüşmelerde bulunması ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir