Kabin memurlarından depremzede kadınlara destek

Türk Hava Yolları ve iştirakleri bünyesinde vazife yapan TÜSHAD Derneği, depremzede bayanların istihdamı için kermes düzenledi.

‘Eski günlere kavuşacağız’

31 Mayıs’ın biz kabin memurları için bir mana daha kazandığını söyleyen TÜSHAD Genel Sekreteri ve THY Kabin Memuru Davet Kaya,“ Afet bölgesine uzanan bir öyküye yeni başlangıç oldu. Kermesimizde satılacak bir kolye afet bölgesinde açılacak dikiş kursunda tahminen bir iğne olacak. O iğne ile ilmek ilmek yaralarımızı saracak, yıkık binaları dokuyacak, eski günlerimize kavuşacağız. Zelzele bölgesinde bayanlara yönelik istihdam projelerine ek olarak, devletimizin üzerindeki yükü biz dernek ve vakıflar bir nebze azaltabilirsek ne keyifli bize. Bugün dikiş nakış kursları, yarın oymacılık sanatı, İngilizce kursu, aşçılık, moda tasarım derken eski günlere dönene kadar tüm branşlarda yeni istihdam alanları açacağız” sözünü kullandı.

‘Kermes düzenleyip konser vereceğiz’

“Mesleğimizin özel gününde bu türlü hoş beşerlerle hoş projelere imza atmak çok kıymetli” diyen TÜSHAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sorumlu Kabin Amiri Esra Kılıç, “Depremin ikinci haftası, kabin gruplarımızdan gelen bağışlarla Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’da çadır kentler kurduk. Bayanların hijyenik muhtaçlıklarını karşılamak için acil iç çamaşırı , hijyen materyali ve erzak yardımı ulaştırdık. Kabin grubu arkadaşlarımızdan oluşan ‘İyilik Dostları Platformu’ var. Buradaki her arkadaşımız yardımsever, güler yüzlü ve merhametli beşerler. Hayata yine bağlanmaya çalışan depremzede vatandaşlarımız için biz de taşın altına elimizi koyup eski hayatlarına dönebilmeleri için çalışıyoruz. Takım arkadaşlarımız da sağ olsunlar dayanağını esirgemedi. Önümüzdeki süreçte bir kaç kermes ve kabin grubu arkadaşlarımızın farklı lisanlarda söyledikleri müziklerle konser vermek ve gelirini bu projeye bağışlamak istiyoruz. ” biçiminde konuştu. TÜSHAD Kabin Komitesi Üyesi ve Türk Hava Yolları Kabin Memuru Adem Onuk ise şöyle konuştu: “Deprem bölgelerini görüp yaşananları birinci ağızlardan dinlemiş biri olarak his yüklü anlar yaşadım. Oradaki bayanlara yönelik istihdam projelerinin devamlılığı konusunda ileriye dönük takım olarak çalışmalarımız olacak. Bunların kalıcı olması için elimizden gelen her türlü takviyesi sağlayacağız”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir