Tugay: “Yurttaşlarımızın konforlu ve güvenli bir yolculuk yapmalarını sağlıyoruz”


2019 yılından bu yana altyapı çalışmalarına aralıksız devam eden ve kaynaklarını verimli kullanmayı ilke edinen Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki cadde, sokak ve park içi yolları kendi ürettiği asfalt ile yenilemeye devam ediyor.

Yol onarım ve yenileme çalışmalarında ihtiyaç duyduğu tüm asfaltı 2020 yılından itibaren Örnekköy Şantiye Tesislerindeki asfalt plentinde üreten Karşıyaka Belediyesi hem ürün kalitesini arttırıyor hem zaman hem de bütçe tasarrufu sağlıyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Karşıyaka’mızın daha yaşanabilir ve erişilebilir bir kent olması için aralıksız çalışıyoruz. Yol yapımında ihtiyaç duyduğumuz malzemeyi kendimiz üreterek hem tasarruf sağlıyoruz hem ilçe genelindeki ihtiyaçlara ivedilikle cevap veriyoruz” dedi.

 

DAHA YAŞANABİLİR VE DAHA MODERN BİR KENT

Ulaşım Müdürlüğü ekiplerinin, yıl boyunca sürdürdüğü çalışmalar kapsamında 2023 yılında 2 bin 500 ton asfalt kullanılarak kullanım ve altyapı yenilemesi sırasında hasar gören yollarda toplam 7 bin 146 metrekare yama yapıldı. Aynı zamanda freze ile kazılan eski asfalt da dolgu malzemesi olarak değerlendirilerek kaynak tüketimi azaltıldı. Hız kesmeden devam eden çalışmalar kapsamında Karşıyaka’yı daha yaşanabilir ve daha modern bir kent haline getirmek için sokaklar, park içi yollarda 10 bin ton asfalt serimi gerçekleştirilecek.

 

“KONFORLU VE GÜVENLİ YOLCULUK”

Karşıyaka’nın daha yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Tespitlerimiz ve vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ilçemizin her noktasında cadde, sokak ve kaldırımlarımızı yeniliyor, yeşil alan, spor alanlarını artırıp yurttaşlarımıza nefes alacakları ortamlar oluşturarak; Karşıyaka’mızın daha yaşanabilir ve erişilebilir bir kent olması için çalışıyoruz. Özellikle yol yapımında daha kaliteli ve uygun malzeme temini için Örnekköy Şantiye Tesislerinde bulunan 60 ton kapasiteli asfalt plentimizi geçtiğimiz yıl yeniden çalışır duruma getirdik. Yol yapımında ihtiyaç duyduğumuz malzemeyi kendimiz üreterek hem tasarruf sağlıyoruz hem ilçe genelindeki ihtiyaçlara ivedilikle cevap veriyoruz. Bu sayede yol onarım ve yenileme çalışmalarını daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak vatandaşlarımızın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir