Tunç Soyer: Milletimiz ikinci yüzyılın Kemalini bekliyor

CHP İzmir Vilayet Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103’üncü yıldönümü hasebiyle merasim düzenledi. Merasimde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “TBMM’yi yaşatmak milletimizin kayıtsız, koşulsuz egemenliğini yaşatmaktır. 14 Mayıs’ta buna sahip çıkacak, Kılıçdaroğlu önderliğinde bunu yaşatacağız. Milletimiz ikinci yüzyılın Kemalini bekliyor” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasime, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Lider Yardımcıları ve İzmir Milletvekili Adayları Gökçe Gökçen, Yüksel Taşkın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan, İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Küme Lider Vekili Murat Aydın, CHP İzmir milletvekili, yeni devir milletvekili adayları, ilçe belediye liderleri, ilçe liderleri, vilayet ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve partililer de katıldı.

‘YENİ NESİLLERE HOŞ BİR MEMLEKETİ EMANET EDECEĞİZ’

Atatürk anıtına çelenk konulmasının akabinde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Sadece büyük bir başkan bir bayramı minik yüreklere armağan edebilir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş birinci bayram 23 Nisan’ın ne kadar manalı olduğunun şuurundayız. Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağları aşan vizyonu önünde hürmetle eğiliyoruz. Çocuklarımızın fiziki, sosyolojik, ekonomik ve kültürel imkanları ülkemizin de geleceğini belirleyecektir. Çocuklarımız, umudun, geleceğin, barışın da simgesi. Umudu bize taşıyacak olan çocuklarımızdır. CHP varsa, herkes için var. Partimizin bu husustaki çizgisi nettir: Birinci evvel onların haklarını güzelleştireceğiz. Halkın geleceği, ulusal egemenliğe, ulusal egemenlik ise gelecek jenerasyonlar olan çocuklarımız tarafından sahiplendirilmeye bağlı. Biz çok şanslıyız, gençlerin ve çocukların Kemal Dedesi, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birebir yolu yürüyoruz. 14 Mayıs sonrası yeni nesillere daha hoş bir memleketi emanet edeceğiz” dedi.

‘MİLLETİMİZ İKİNCİ YÜZYILIN KEMALİNİ BEKLİYOR’

TBMM’nin kuruluşunun 103’üncü yıl dönümü olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise “Ülkemiz bir kez daha büyük bir dönüşümün eşiğinde. Tabiattaki güç nasıl bir çiçek olarak patlarsa, toplumdaki güç de bir ihtilal olarak patlayabilir. İnanıyorum ki 14 Mayıs sabahı toplumumuz üzerindeki bütün baskılardan kurtulacak ve bu büsbütün demokratik bir formda gerçekleşecek. Bu kıssa yalnızca Türkiye için değil, tüm dün ya için umut verici bir dönüşüm olacak. 14 Mayıs sabahı bütün dünyanın mazlumları için alın teri tüketerek üreten beşerler için bir umut ışığı olacak. TBMM’yi yaşatmak milletimizin kayıtsız, koşulsuz egemenliğini yaşatmaktır. 14 Mayıs’ta buna sahip çıkacak, Kılıçdaroğlu önderliğinde bunu yaşatacağız. Milletimiz ikinci yüzyılın kemalini bekliyor. Bizler her şeyden çok çocuklarımıza sahip çıkıyoruz, çocuklarımıza bugünleri armağan etmemize çok az kaldı. Bu çabada yitip gidenler var Sabahattin Ali’den, Deniz Gezmiş’e, Mustafa Kemal’den Madımak’ta yanan canlara, adalet uğruna hayatını kaybedenlere, çocuklarımıza borcumuz var. Her birine kelam veriyoruz, bu ülkeye adaleti, özgürlüğü getireceğiz. 23 Nisan’ın yıl dönümünü kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tüm silah arkadaşlarını hürmetle, minnetle anıyorum. Milletin bağımsızlığını nasıl milletin azim ve kararlılığı kurtarmışsa, ulusal egemenliği de demokrasiyle taçlandıracak olan tekrar milletin azim ve kararlılığı olacaktır” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir