Valbuena, Igor Tudor’u yerden yere vurdu: Profesyonel bir…

UEFA Şampiyonlar Ligi D Kümesi’nde yıllar sonra dahi unutulmayacak dramatik bir veda yaşandı. Büyük çekişmenin yaşandığı kümede, 4 ekibin da bir üst cinse çıkma ihtimali bulunuyordu. Gecenin en değerli maçlarından Marsilya ile Tottenham ortasında oynandı. Fransız takımı, güçlü rakibini yenseydi çeşit atlayacaktı.

ÖNE DE GEÇTİ LAKİN…

Ev sahibi grup birinci yarının son dakikalarında Mbemba ile 1-0 öne geçti ve birinci yarı bu skorla sona erdi. Veledrome’daki müsabakanın ikinci yarısında ise Premier Lig temsilcisi geri dönüşe imza attı. İngiliz takımı Lenglet ile eşitliği sağladı ve 90+5’te Pierre-Emile Höjbjerg’un golüyle şiddetli karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı. Liderlik hesapları yaparken, kümede sonuncu olan ve Avrupa defterini kapayan mesken sahibi grup büyük bir yıkım yaşadı.

TUDOR’DAN FARKLI BAHANE

Bir devir Karabükspor ve Galatasaray’ı çalıştıran Marsilya Teknik Yönetici Igor Tudor, müsabaka sonrası değişik açıklamalarda bulundu. Büyük ıstırap yaşayan Hırvat teknik adam, Avrupa’dan elenmelerini, oyuncularının kendisini sesten ötürü duymamasına bağladı. Igor Tudor, “Oyuncularım beni tribünün sesinden ötürü duyamadı. Çok fazla gürültü vardı. Avrupa Ligi’ne katılmak için orta alanda kalmalarını ve top tutmalarını söylemeye çalıştım lakin duyuramadım. Çok üzücü oldu” sözlerini kullandı.

‘PROFESYONEL BİR SUİSTİMAL’

2006-2014 yılları ortasında 8 yıl Marsilya’da forma giyen Mathieu Valbuena, dramatik vedanın akabinde teknik yönetici Igor Tudor’a yüklendi. Şu sıralar futbol mesleğini Yunanistan temsilcisi Olympiakos’ta sürdüren 38 yaşında futbolcu, “Oyuncuların Frankfurt maçının sonucundan haberdar edilmemesi, profesyonel bir suistimaldir. Mesela yılın maçına çıkmışsınız, fakat Dimitri Payet yok! Bunlar inanılmaz kararlar!” sözlerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir