‘Yasak Elma’nın kadrosundan çıkartılan Bekir Aksoy canlı yayında dizinin senaristini hedef aldı: Olay yaratacak sözler!

Senaryosu Melis Civelek ve Zeynep Gür tarafından yazılan, direktör koltuğunda Neslihan Yeşilyurt, Murat Öztürk ve Ece Erdek Koçoğlu’nun oturduğu başrolde ise Şevval Sam, Eda Ece,
Talat Bulut, Nesrin Cavadzade ve Erdal Özyağcılar’ın rol aldığı ‘Yasak Elma’ isimli dizide ‘Engin’ karakterine hayat veren ünlü oyuncu Bekir Aksoy dizinin takımından çıkartıldı. Aksoy, dizinin senaristlerine sert sözlerle yüklendi.

Son periyodun en başarılı dizileri ortasında yer alan ‘Yasak Elma’ dizisinden senaryo gereği akrep sokması sonucu ölerek ayrılan Bekir Aksoy, dizinin senaristlerini canlı yayında gaye aldı.

Dizide ‘Engin’ karakterini canlandıran oyuncu Bekir Aksoy, senaryo gereği akrep sokması sonucu diziden çıkartılmasına reaksiyon gösterdi. 2. Sayfa isimli magazin programına konuk olan Bekir Aksoy kendisine ve seyircilere haksızlık yapıldığını söyledi.

DAHA ETİK VE AHLAKLI OLURDU

Ben zati ölüyorum ancak akrep çok hoş oynadı. Olağanda diziyi izlemedim fakat sonrasında merak ettiğim için açıp izledim. Türk dizilerinde âlâ adamlar çok yaşamıyor, benim karakterim de düzgündü. Oynadığım karakter sürücülük yapan ve sonrasında parayı bularak varlıklı olan biriydi. Ben de ondan etkilenerek kabul etmiştim. Bana kalsa karakterin her şeyi bırakarak sürücülüğe geri dönmesi daha etik ve ahlaklı olurdu. Bu diziye de yarar sağlardı.”

“HEM DİZİYE HEM BANA SAYGISIZLIK”

Ünlü oyuncu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Senaryo bana çok saçma geldi. Ben de sorguladım ve ‘burada bu olmamalı’ diye söyledim. İstanbul’da 500 yıldır akrepten ölen olmamıştır herhalde. Üretim şirketiyle bu mevzuyu tartıştık. Alay konusu olabilir fakat senarist bu türlü istedi. Bu halde ölmem hem ‘Yasak Elma’ dizisine hem de bana haksızlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir