“Yüzde 25 oyumuz var” diyordu! İşte iki günde Ahmet Özal’ın topladığı imza sayısı

Yüksek Seçim Şurası’nın 14 Mayıs için hazırladığı seçim takvimi işliyor. Seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen adaylar için imza toplama süreci, devam ediyor.

27 MART’A KADAR VAKİTLERİ VAR

YSK’nın açıkladığı karara nazaran; Hilmi Özden, Halil Murat Ünver, Yakup Türkal, Ahmet Özal, Sinan Oğan, Muharrem İnce, Doğu Perinçek, Fatih Erbakan, İrfan Uzun, Davut Turan ve Erkan Trükten seçmenler tarafından verilecek 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilebilecek. Yüksek Seçim Kurulu Lideri Ahmet Yener, imza toplama sürecinin 27 Mart saat 20.00’ye kadar devam edeceğini lisana getirdi.

GÖZLER AHMET ÖZAL’A ÇEVRİLMİŞ DURUMDA

Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için imza toplayan adaylar ortasında en çok dikkat çeken isimlerden biri hiç kuşkuşuz ki Tek Parti Genel Lideri Ahmet Özal… Özal, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda “Kesinlikle baraj sıkıntımız yok. Şu anda kendi içimizde yaptığımız anketlere nazaran Tek Parti’nin oy oranı yüzde 25’in üzerinde” demişti.

İKİ GÜNDE 567 İMZA TOPLAYABİLDİ

Ancak Ahmet Özal’ın bu argümanlı çıkışı imza sürecine pek yansımadı. İki günlük süreçte Özal’ın cumhurbaşkanı adayı olması için imza verenlerin sayısı 567’de kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir